Menu
Home Page
We finish for the summer holidays Thursday 20th July at 1:15pm - Happy Holidays
Home Page

Marks Gate Infant School

We Like to Learn

Who's Who

Come and meet the staff at our school!

Name

Role

Class

Jacqui Barnard

Executive Headteacher

 

Sarah Clements

Head of School

Foundation Stage Leader

 

Lara Marsh

Assistant headteacher

English co-ordinator

KS1 lead

Orange class teacher-Y1

Aimee De Asha

Assistant headteacher

SENCO

Speech and Language

 

 

 

Kate Prees

PSHE co-ordinator

 

Daisies class teacher -REC

Kate Mayhew

Science co-ordinator 

Blue class teacher –Y1

Livash Ramduth

EAL co-ordinator

School council

 

Mathematics leader

Purple class teacher -Y2

Nicola Hemmings

ICT co-ordinator

Music co-ordinator

Brown class teacher  –Y2

Jodie Wynter

R.E co-ordinator

White class teacher -Y1

Cathryn Smith

History and Geography  co-ordinator

Gold class teacher -Y1

Ify Ochiabuto

P.E co-ordinator

Buttercups class teacher –Rec

Emma Hewitt

 

Poppies class teacher -Rec

Amy Murtagh

Art co-ordinator

Nursery teacher

 Sarah Mawson     PPA Teacher

Linda Parish

 

Nursery nurse  (SLSA)

Deborah Gladden

 

Nursery nurse (SLSA)

Lauren Cockley

 

Gold class TA

Shpresa Dalipi

 

Purple class TA

Kirsty Donalson-Lewis

 

Orange class TA

Lynne Egalton

 

Daisies class TA

Sue Hedges/Amanda DeGouttes

 

Poppies class TA

Debbie Paul

 

Buttercups class TA

Nicola Jeffery

 

White class TA

Amanda Jones

 

TA, Thrive, playground leader, 1:1

Besa Meshi

 

Blue class TA

Pat Porter

 

TA 1:1 orange class mornings

Vicky Butler

 

Brown class TA

Lydia Smith

 

TA 1:1 Nursery/Blue Class

 Susan Carr     TA 1:1 Brown class

Dawn Gillians

 

TA 1:1 Poppies class

Careen Osbourne

 

TA 1:1 Buttercups

Pauline Wincott

Office manager

 

Nina Coxall

Office administrator 

 

Gary Barclay

Caretaker

 

Gregg White

Site manager

 

Laura Dadva

Midday

Orange class - Y1

Marjana Goraj

Midday

Brown class –Y2/Nursey PM

Sharon Griffiths

Midday

Purple class - Y2

Mrs Cowler

Midday

White class – Y2

Djamila Sendelzereg

Midday

Blue class - Y1

Deanne Hopkins

Midday

Gold Class - Y1

 Cara Griffiths  Midday  

Pam Webb

PSA

School council

Attendance

CAF

PTA

 

Robert Musinguzi

Senior ICT technician

 

Suzanne Faulkner

Cleaner

 

Tracey Faulkner

Cleaner

 

Mohammed Ali

Cleaner

 

Jodie Neil

Cleaner

 

Tina Shannon

Cook

 

Christine Wates

Cook

 

Jackie Naylor

Cook

 

Peet Naude

Play therapist

 

 

Top